Mistrzostwa świata w piłce nożnej - kluczowe widowisko

Mistrzostwa świata w piłce nożnej - kluczowe widowisko

Dużymi krokami zbliżają się rozgrywki piłkarskie w Katarze, a przeważająca część facetów z fascynacją odlicza następne dni. W sieci pojawia się dużo zdań apropo tego, jaka kadra wygra rozgrywki piłkarskie, a która ma na to bardzo małe możliwości. Krytyki w odniesieniu do różnorodnych kopaczy także nie zabraknie. Czy niezwykłe historyczne wydarzenie zagwarantuje kibicom niezapomniane odczucia?

Rewelacyjność mistrzostw

Obecne mistrzostwa świata będą ponadprzeciętnie wyjątkowe, mimo niemałej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do obecnej chwili zostały zrealizowane. Po raz pierwszy w historii, spotkania odbywać się będą na obszarze Bliskiego Wschodu, jak też pierwszy raz w państwie wierzenia islamskiego. Pora kalendarzowego roku również okazuje się szczególna, gdyż rywalizacja sportowa odbędzie się w trakcie jesieni. Jest to też finalny mundial, gdy udział będą brać wyłącznie 32 reprezentacje, albowiem na następnym takim turnieju, liczba reprezentacji podniesiona zostanie do 48 zespołów zakwalifikowanych.

Chłodne wypowiedzi ludzi

Najbliższe pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są w większym stopniu dyskusyjne od swych wcześniejszych wersji. Tworzą się komentarze, iż wybór obszaru, w którym mistrzostwa świata mają się odbyć, miał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w społeczności piłkarskiej widać gołym okiem spore rozkapryszenie. Wokół wydarzenia cały czas wirowało widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w trakcie budowania obiektów sportowych i całego zaplecza, zginęła ogromna liczba osób, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednak nie powstrzymało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego historycznego turnieju dla islamskiego państwa, jakim jest Katar.

Kto wzniesie w górę złoty puchar?

Mimo ogromnej antypatii aniżeli podziwu w stosunku do gospodarza turnieju, i tak miliony ludzi biorą aktywny udział w procesie, typując różne drużyny do wygrania turnieju. Najczęściej typowanymi faworytami do zwycięstwa w turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zestawu tych drużyn dodaje się również reprezentacje Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na pogromce wszystkich drużyn musimy zaczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy